Синеголовник сухоцвіт ексклюзив насіння
57 ₴
- Готово до відправки
- Код: 0111
Синеголовник сухоцвіт ексклюзив насіння
В упаковці 10 насінин
Назва
Назвою «Синеголовник», або «Синеголов» позначають багато інших рослин, що мають здебільшого сині квітки, скучені в голівку, такі як Мордовник, Кровохлібка, Васильок, Горічівка, Осот. Відома інша назва — «морський падуб», що походить із місць його культивування на морських узбережжях у Середземномор'ї. Зазвичай ця назва відносять до одного виду Eryngium maritimum, але відношення до роду Падуб (Ilex) рослина ніякого не має. Через деяку подібність із біса рослина може згадуватися як бур'ян.
Вирощування
Синьоголовника
Синеголовник використовують у садах у бордюрах та групових посадках, на рабатках, у міксбордерах, для зрізання, особливо для зимових букетів. Земля має бути легка, піщаниста, дренована. Синеголовник альпійський віддає перевагу кислому грунту. Садять на постійне місце в ґрунт восени чи навесні. Відстань між рослинами від 30 см до 1 м залежить від ступеня розвитку рослин. Високорослим видам потрібні опори. Після цвітіння квітконоси обрізають під корінь. Дорослі рослини погано переносять пересадку.
Полив
Рослини відрізняються посухостійкістю та не переносять підвищену вологість. Поливають потроху.
Розмноження
Розмножують посівом насіння навесні, у контейнери з пухким і малодобривним ґрунтом або прямо у відкритий ґрунт. З контейнерів підрослі сіянці пересаджують у склянки, а потім восени або наступної весни висаджують остаточно. Можна використовувати для розмноження кореневі живці, саджаючи їх у суміш торфу та агроперліту під скло. Відразу ж після розвитку стебла та листя саджанці поміщають у відкритий ґрунт у захищене місце. Синеголовник альпійський можна розмножувати також поділом куща навесні, відразу ж висаджуючи отримані частини на місце посадки.
Розташування
Всі види синьоголовника віддають перевагу місце на відкритому сонці.
Температура
Синеголовник агаволістий і бромелієволістий можна вирощувати тільки в умовах м'якого теплого клімату. Інші стійкі як до високих, так і низьких температур повітря.
Хвороби та шкідники Синеголовника
Синеголовник рідко зазнає серйозних захворювань і нападів шкідників, коли не можна уникнути хімічної обробки. Іноді з'являються плями на листі та загнивання квітконосів. Рекомендується видаляти уражені частини або рослину.
Практичне використання
Високі рослини чудово виглядають у групових посадках або поодиноко, низькі - красиві в робітках, міксбордерах. Синеголовники – класичні компоненти для зимових букетів, і якщо зрізати рослини у повному кольорі, то вони такими залишаться на довгі роки. Невисокі види можуть використовуватись для альпійської гірки. У деяких областях Росії його називають "чортогоном". Досі пучки висушених рослин вішають над вхідними дверима, вірячи, що людина, здатна створити зло, не зможе переступити поріг будинку.
Синеголовник плосколистий (Eryngium planum) широко застосовується як лікарська рослина серед народів колишнього СРСР та у Західній Європі.
Широко відомо застосування настою та відвару трави в народній медицині як кровоочисного та заспокійливого засобів. Застосовується при хронічному бронхіті, дратівливому кашлі, кашлюку, водянці, каменях у нирках, «ломоті», переляку, золотусі та особливо нічних кошмарах та безсонні. Настій трави викликає і посилює менструації, знімає больові відчуття та запальні процеси, має антитоксичну дію. При зубному болі відваром полощуть рот або змащують ясна горілчаною настойкою.
Основні | |
---|---|
Колір | Синій |
- Ціна: 57 ₴