Пеларгонія мікс насіння Голландія
В упаковці 5 насіння
Рослина з дещо складною назвою «пеларгонія» – знайома всім герань. Переживши вигнання з підвіконь як атрибут міщанства, пеларгонія знову повернулася в наші будинки, але вже оновленою і часто кращою за колишню. Попит на чудові квіти зростає рік у рік. Адже пеларгонія не лише гарна собою, а й невибаглива у догляді та корисна. Навіть не квітуча вона здатна очищати повітря приміщення, в якому знаходиться, і надавати заспокійливу нерви дію, а при місцевому застосуванні - і ранозагоювальну. Ці та інші властивості домашньої герані використовує народна медицина. Все частіше пеларгонію висаджують як садова або балконна рослина, за тривалістю та великою кількістю цвітіння їй немає рівних. Як же виростити у себе вдома та в саду таке диво?
Ґрунт для посіву та вирощування
Головне у вирощуванні пеларгонії - правильно підібрана ґрунтова суміш та дотримання умов проростання насіння. До складу грунту немає строгих вимог, але важливо, щоб він не був глинистим, важким або занадто легким. Добре проростає насіння пеларгонії в ґрунті для розсади, купленому в квіткових магазинах. Можна приготувати грунтову суміш самостійно, для чого треба змішати торф і перліт у співвідношенні 1:1 або торф, пісок і дерн у співвідношенні 1:1:2.
Жити підростаюче покоління герані має на світлому вікні, нехай навіть із прямими променями сонця, тільки не весь день, а, наприклад, зранку або лише ввечері. У зимовий час небажано, щоб ємність із насінням або розсадою стояла на підвіконні над дуже гарячою батареєю. Після проростання насіння температура вмісту герані має бути знижена на 2 градуси до +18-20°C. Це не дозволить розсаді витягуватися, і рослини будуть кущистими та вирівняними. Підгодовують герань на цьому етапі спеціальним швидкорозчинним добривом для квіткової розсади раз на 2 тижні. При використанні звичайного мікродобрива складають розчин, концентрація якого нижча вдвічі порівняно з рекомендованою дозою.
ПЕРЕСАДКА І ПОСАДКА ПЕЛАРГОНІЇ
Коли на паростках з'являться два-три листочки, їх пікірують в окремі невеликі ємності, горщики для кактусів не підійдуть. У міру зростання герані може знадобитися ще одна пересадка в горщики більше, бажано глиняні, які захистять коріння від перегріву і довше збережуть вологу. Пересаджувати герань краще методом перевалки, не порушуючи коріння та земляної грудки. Оптимальний розмір контейнера для низькорослих сортів 20х30см. При посадці у горщик бажано внести добрива тривалої дії. Після закінчення загрози заморозків пеларгонію можна виносити на вулицю або висаджувати в квітники (5 рослин на один погонний метр) у ґрунт з тією самою характеристикою, що й при вирощуванні розсади.
ДОГЛЯД ЗА ПЕЛАРГОНІЄЮ
Пеларгонію, вирощену з насіння, в домашніх умовах можна містити на підвіконні, а влітку на балконі або саду. У відкритому грунті герані ростуть цілий рік лише в областях, де взимку немає тривалих морозів, і стовпчик термометра ніколи не опускається нижче -2 -3°C, а тримається взимку на позначці близької до нуля. У рідкісні прохолодні дні тут досить прикрити пеларгонію плівкою. У регіонах, де зими більш суворі, влітку герань можна висаджувати на клумби (немахрові сорти), а взимку пересаджувати в горщики та заносити до будинку. І хоча герань невибаглива, постійні пересадки їй не до вподоби (виняток - спосіб перевалки). На таке ставлення вона реагує зменшенням цвітіння або повним його припиненням. Квітникари зі стажем радять пересаджувати квітку тільки при необхідності (сильно виросла рослина, хвороба коріння). В інших випадках влітку її треба виносити на балкон або у двір у горщику, а при настанні холодів у тому ж горщику заносити назад. До речі, у квіткових горщиках, відповідних за розміром, при правильному догляді пеларгонія почувається не гірше, ніж у відкритому ґрунті, а іноді навіть краще. Адже тут є можливість захистити її від надмірних опадів, а грунт при зниженні температури повітря в горщику краще прогріватиметься, ніж грунтовий.
своєчасне помірне поливання, підживлення будь-яким квітковим добривом хоча б раз на місяць у відкритому грунті і двічі, якщо квітка вирощується в контейнері. Потрібно видалити відцвілі суцвіття, за винятком деяких сортів, які скидають їх самостійно. Тоді пеларгонія радуватиме рясним та тривалим цвітінням. Щоб стебло квітки не витягувалося нагору, його прищипують, тим самим формуючи маленьку крону. Робити це бажано до досягнення рослиною висоти 10 см. А щоб пеларгонія мала правильну форму, горщик з квіткою розташовують на підвіконні вільно і іноді повертають на кілька градусів. У дощову погоду герань, що росте на вулиці, краще захистити від надмірної вологи, а зі зниженням температури повітря занести в кімнату.
І хоча пеларгонії можуть жити в тіні і на відкритому сонці, в прохолодних приміщеннях і там, де спекотно, найкращий зовнішній вигляд і багато красивих квітів буде у рослин, для яких дотриманий помірний режим і у освітленні, і в температурі навколишнього середовища, і поливі.
- Ціна: 755 ₴