Портулак насіння мікс Франція
В упаковці 5 насіння
Портулак вирощують багато квітникарів. Найчастіше його висаджують у ґрунт у саду - це чудова ґрунтопокривна рослина. Стебла рослини з листям, схожим на ялинкові голки, переплітаються і чудово закривають ґрунт, а яскраві квітки: жовті, оранжеві, червоні, рожеві, білі утворюють на землі строкатий килим.
Також портулаки вирощують у горщиках і вазонах, якими прикрашають лоджії, веранди та балкони, перетворюючи їх на прекрасний "розарій", адже махрові квітки портулаку і справді нагадують маленькі троянди.
Що це за рослина? Що потрібно знати про посадку портулаку та догляд за ним? Які основні правила вирощування?
Рослина ця багаторічна, але вирощується як однорічник, оскільки в наших умовах не зимує у відкритому грунті. Рослина повзуча, суккулент, його червоні гілки стебла піднімаються над землею на 15-20 см. Квітки розкриваються лише вдень у сонячну погоду. Це в умовах середньої смуги, звичайно, недолік, але явна перевага – тривале цвітіння. Цвіте портулак з середини червня до вересня, коли приходять перші заморозки. Цвітіння багато, але кожна окрема квітка відцвітає за один день, потім в'яне і зав'язує плоди. Якщо в'ялі квітки вчасно не видалити і коробочка дозріє, портулак дасть самосів, який, як правило, небажаний, т.к. отримані таким чином рослини на наступний рік розквітнуть лише до серпня.
Вирощування портулаку з насіння
У південних теплих районах насіння можна висівати прямо в ґрунт. Але щоб портулак розцвів у червні в середній смузі, посадка в грунт здійснюється розсадою. Насіння на розсаду сіють у лютому – березні. Землю для пророщування можна взяти будь-яку, важливо щоб вона була легкою, повітро- та водопроникною. Насіння портулаку дуже дрібне, тому зручно при посіві змішувати його з прожареним або знезараженим іншим способом річковим піском. Ця суміш розсипається по поверхні вологого ґрунту, зверху землею не зашпаровується, просто трохи притискається до поверхні дощечкою, обприскується водою з пульверизатора. Посіви поміщають у тепле (з температурою не нижче 20 градусів) місце, накриваються плівкою або пакетом, який щодня знімають для провітрювання. У міру підсихання поверхня ґрунту зволожується за допомогою пульверизатора.
Приблизно через 1-2 тижні починають з'являтися сходи, в цей момент плівку з шухлядок треба зняти і помістити на підвіконня. Продовжувати поливати також за допомогою пульверизатора. Сходить портулак, як правило, дружно, сходи товсті, соковиті. Після появи на сіянцях другого справжнього листа проводять пікірування. При цьому рослини розсаджують на відстань 4 см одна від одної та заглиблюють до сім'ядольних листків.
Посадка та догляд
Посадка портулака у відкритий грунт здійснюється, коли минає небезпека поворотних заморозків. Перед посадкою за 1-2 тижні корисно проводити загартовування розсади. Для цього ємності з рослинами виносять вдень на вулицю, поступово збільшуючи час загартовування з 15 хвилин до 5-6 годин. Добре, якщо на момент висадки на саджанцях формується більше 10 зміцнілих листків і бутони.
Розсаду висаджують у саду з відривом 15-20 див друг від друга, після висадки поливають. Поки пагони не розростуться і не закриють землю, портулак потрібно регулярно прополювати і розпушувати землю навколо рослин.
Для портулака важливо правильно вибрати місце для посадки. Він добре росте на відкритих, сонячних місцях та у легкому півтіні. На затінених ділянках цвістиме мізерно. Хороша освітленість - мабуть, єдина важлива умова успішного вирощування портулаку.
Портулак чудово почувається на бідних піщаних ґрунтах, не дуже любить торф'яні ґрунти, на живильних ґрунтах активно розростаються пагони на шкоду цвітінню. Ділянка для портулака має бути сухою, без застою води.
При догляді за портулаком пам'ятаймо, що йому шкідливий і надлишковий полив. У поєднанні з холодною погодою це призводить до появи у рослини грибних захворювань, хоча взагалі ця рослина дуже стійка до хвороб і шкідники її не атакують. Поливають портулак рясно, тільки в спекотну погоду, коли ґрунт досить просохне. Рослина може переносити досить тривале пересушування, це сукулент.
Портулак добре живець. Якщо перенести одну або кілька рослин із саду на зиму до приміщення, навесні можна зрізати з них кілька гілочок, укорінити у воді та висадити у квітник. Вже за місяць живці дадуть квітучі кущики.
Рослина не вимагає обов'язкового підживлення, але якщо підгодувати портулак мінеральним добривом 2-3 рази за літо, цвітіння буде ряснішим і пишнішим.
Якщо вам цікаво вирощування портулаку з власного насіння, це можливо, але, швидше для немахрових видів. Махрові утворюють менше насіння, і вони мають найгіршу схожість. Оскільки утворюється і дозріває насіння нерівномірно, збирати його потрібно в міру утворення. Коробочки зривають після того, як вони пожовтіють, трохи недозрілими, щоб не встигли розтріскатися, і досушують, розклавши на папері
Висівати їх на розсаду можна наступної весни, а схожість зберігається протягом трьох років.
Цікава назва цієї рослини. Що воно значить? Існує дві версії. Перша – слово походить від латинських слів pulli pied – «куряча нога». Справді, гілочка портулаку нагадує курячу ногу. До речі, одна з народних назв портулаку, «нога куряча», можна вважати непрямим підтвердженням цієї версії. Відповідно до другої версії слово «портулак» походить від латинського слова portula - «дверцята». Дозрілий плід портулака, коробочка, розривається, і розірвані краї нагадують відкриті дверцята.
Недекоративні види портулаку зустрічаються у дикому вигляді у південних областях Росії, Півдні Далекого Сходу, у Середній Азії, на Кавказі. Прижився він і в нечорноземній смузі. Дикий портулак - завзяте, живуче бур'ян, вивести який з городу дуже непросто. Народні назви: блішки, бутерлак, нога куряча, курячий слід, сосонка, дандур.
- Ціна: 42 ₴