Редиска гігантське насіння Голландія
В упаковці 10 насіння
Коли посіяти редис у відкритий ґрунт
Посадка редиски у відкритий ґрунт може починатися з квітня, коли ґрунт достатньо прогріється. Для різних областей Росії терміни посіву редиски навесні можуть бути абсолютно різними, і залежати від кліматичних умов. Оптимальна температура ґрунту для посіву редиски – від 15 градусів Цельсія. При заморозках слід використовувати укриття для молодих сходів.
Посадка редису у відкритий ґрунт
Посів редиски насінням - нескладна процедура, і складнощів зазвичай не викликає. Але попередньо важливо вибрати якісне насіння та підготувати ґрунт, щоб отримати відмінний урожай.
Передпосівна підготовка насіння редису
Купувати насіння слід у спеціалізованих магазинах. Спочатку їх перебирають, сортуючи за розміром. Зазвичай для посадки відбирають насіння довжиною від 3 мм - це гарантія хорошої схожості та розвитку великих коренеплодів.
Перед посадкою насіння витримують день у вологій тканині або воді, щоб вони проросли. Безпосередньо перед висіванням їх вимочують 20 хвилин у гарячій воді, щоб запобігти розвитку сухої гнилі.
Рекомендується замочити насіння на 5 хвилин в 1% розчині йоду, а потім виваляти в крихітному мілині або вапна. Такий «маскарад» потрібен, оскільки садять насіння редиски по одному зернятку, а білий колір добре видно на чорній землі.
Готуємо ґрунт під посадку
Вирощування редису у відкритому ґрунті вимагає правильного вибору місця та ґрунту для посадки. Редиска чудово приживається на пухких ґрунтах, кращою ділянкою для нього вважається суглинок, який добре тримає воду, а не висихає моментально.
Піщані грунти також підійдуть для редису, але культуру слід частіше поливати, тому що пісок швидше вбирає воду. Рослина любить сонце, тому для неї краще вибирати сонячні ділянки. Перед посадкою насіння в землю вносять добрива. Оптимально, якщо це буде компост або зола з розрахунку відро підживлення на квадратний метр ділянки.
Правила сівозміни для редису
Редиска не можна вирощувати там де росли хрестоцвіті культури - капуста, ріпа, дайкон, редька, турнепс, хрін. На такій ділянці може оселитися хрестоцвіта блішка, і з ймовірністю знищить всі посіви.
Хорошими попередниками для редиски вважаються рання картопля, бобові, огірки, помідори. Ідеально, якщо посадка редиски з усіх боків буде захищена часником, кропом, цибулею – такі рослини мають специфічний аромат, який відлякуватиме шкідників.
Посів редиски
Для висіву на відведеній ділянці роблять невеликі борозенки глибиною в сантиметр, їх зволожують і приступають до посадки редиски.
Насіння висаджують по одному, на відстань 5-10 см. Якщо посіяти редис густіше – коренеплодам буде мало місця для зростання, а сходи будуть затінювати один одного.
Після посіву грядки злегка засипають землею, рясно поливають і удобрюють золою.
Вирощування редиски та догляд за ним
Редиска проклюнеться вже через кілька днів після посадки. Після появи сходів культуру підгодовують калійними добривами, діючи за інструкцією.
Догляд за редисою нескладний: це насамперед полив, розпушування, проріджування та підживлення.
- Поливають редис 2-3 рази на тиждень, по 20-25 літрів води на 10 квадратних метрів.
- Якщо земля недостатньо підготовлена заздалегідь (сходи в'януть), при поливі її підгодовують аміачною селітрою (10-15 грам на 10 метрів квадратних).
- Мульчувати редис краще перегноєм, можна торфом, компостом, папером, чорною плівкою. Мульчування сприяє збереженню вологи, яку дуже любить редис.
- Проріджування проводять через 5 днів після появи сходів, видаляючи найдрібніші. Поливають культуру при необхідності, після кожного поливу ретельно рихляючи ґрунт.
Проблеми при вирощуванні редису
- Якщо коренеплоди стали слизовими і від них почав виходити запах гнили - значить, редис вразив бактеріоз. Усунути цю проблему допоможе обробка 1% бордоской сумішшю.
- При утворенні наростів та здуття, пожовтінні та в'яненні листя слід приступати до лікування від грибкового захворювання – кіли. Допоможе вапняне молоко, яким поливають ґрунт навколо заражених рослин. На одну рослину знадобиться літр такого засобу.
- Симптомами чорної ніжки є жовтизна та скручування листя, потемніння стебла у коренеплоду. Уражені рослини обробляють розчином мідного купоросу та господарського мила.
Основні шкідники редиски та боротьба з ними
Чимало клопоту грядкам редиски завдають шкідники, особливо хрестоцвіта блішка, що проїдає дірки в бадиллі редиски. Якщо пошкоджень багато зелені починає в'янути, а сам коренеплід не набирає потрібної маси і припиняє зростання. Шкідник особливо небезпечний для ніжних сходів редиски.
- Щоб захистити рослини, їх обробляють золою. На десять літрів води додають дві склянки золи свіжої та п'ятдесят грамів господарського мила.
- Другий ефективний метод - обробка листя тютюновим пилом (у таких же пропорціях, що і золою).
- Найефективнішим методом боротьби вважається обробка інсектицидами, зокрема Інта-Віром.
Небезпечним шкідником редису є Білянка. Гусениці цього метелика поїдають зелене бадилля культури. Для захисту грядки обробляють розчином меленого перцю, солі та гірчиці.
Вирощуючи редис влітку, у спеку, необхідно вживати заходів захисту від капустянки. Вона не часто харчується редисом, але може потрапити на грядку та пошкодити врожай.
Коренеплід редиски часто пошкоджує дротяник (великі отвори) і нематода (підгнила основа коріння, маленькі дірочки в редисі з ознаками загнивання).
- Для захисту від дротяника ґрунт удобрюють сульфатом амонію – на квадратний метр дві столові ложки добрива. Таке підживлення наситить ґрунт азотом, а личинки шкідника – загубить.
- Для боротьби з нематодою ефективним є Фітоверм. Цей порошок є безпечним для людини. Він вражає личинки галових нематод, які невдовзі помирають від виснаження.
- У боротьбі з нематодою також застосовується пропарювання ґрунту (полив гарячою водою від 60 градусів, витрата літр на метр квадратний), та його знезараження препаратами на основі хітозану – Алдікабр, Відата.
- Підсумок
Вирощування редису у відкритому ґрунті можливе протягом усього дачного сезону. Навіть початківець городник подолає нескладні правила догляду за цією культурою, якщо вчасно посіяти редис на грядки, і забезпечити йому ідеальні умови для зростання.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Голландія |
Культура | Редис |
Тип продукції | Посівний (насіння) |
- Ціна: 21 ₴