Ревень гігантський насіння Голландія
В упаковці 5 насіння.
Як самим правильно виростити ревінь
Цінність ревеню – у простоті його обробітку, ранньому дозріванні врожаю та високому вмісті вітамінів, кислот та багатьох органічних солей, які сприятливо впливають на травлення та сприяють засвоєнню їжі.У черешках ревеню в середньому міститься 95% води, 0,5-1% азотистих речовин , 0,5-1% цукрів, 3-8% сухої речовини, 1,5-3% без азотистих речовин, 3-5% щавельної кислоти, 1-2% яблучної кислоти та близько 10 мг% вітаміну С.
Ревень відомий у медицині як проносний та жовчогінний засіб, препарати якого широко застосовуються в лікуванні шлунково-кишкових захворювань. У їжу використовуються черешки листа, у тому числі готують компоти, киселі, варення, квас, вино.Ревень належить до сімейства гречаних. Це багаторічна рослина з потужним кореневищем, що йде далеко в грунт, і безліччю сплячих бруньок, за рахунок яких відновлюється зростання листя і квіткових пагонів.
РОЗМНОЖЕННЯ
Розмножується ревінь шляхом розподілу цих бруньок. У дорослого 4-6-річного кореневища є 5-6 відгалужень. На кожному з них розташовано до 6-7 бруньок, що мають зародкові стебла з квітками в зародковому стані. В основі кореневища розташовуються молоді нирки – ростові (вегетативні). Нирки з репродуктивними органами починають розвиватися при відростанні рослини, формують квіткове стебло і насіння. З вегетативних нирок частина залишається в сплячому стані. Кожна з них повторює приблизно такий цикл розвитку: 1-2-й рік - вегетативний зріст, 2-й або 3-й - формування насіння та відмирання. Листя на довгих черешках, соковиті, зеленого, рожевого або червоного забарвлення, зібрані в розетку. Листова пластинка цільна, з хвилястим краєм, овальної або трикутної форми, досягає розміру 70 на 80 сантиметрів, особливо у вологі роки. На другий рік, через 40-50 днів від початку відростання листя, з'являються квіткові стебла. Вони досягають висоти 2-2,5 метрів, порожнисті, мають довгі міжвузля. На стеблах розташовані сидячі, порівняно не великі листки. Стебла закінчуються суцвіттям у вигляді мітла. Квітки дрібні, білі, їхній аромат приваблює багато комах. Насіння коричневе, тригранної форми, з крилаткою. З появою квіткового стебла утворення нового листя припиняється, а в період дозрівання насіння розетка листя поступово відмирає, і тільки після вирізки пагонів починається вторинний ріст листя. При своєчасному виламуванні стебел приріст розетки листя спостерігається протягом усього літа, що дозволяє подовжити термін збирання черешків ревеню з ділянки.
Ревень - холодостійка рослина, в малосніжні суворі зими не вимерзає, починає відростати відразу після танення снігу. Молоді бруньки переносять заморозки в 2-6 градусів холоду. Зростання та розвиток ревеню спостерігається при температурі від 2-х до 18-ти градусів тепла. За більш високої температури в 25-27 градусів рослини ростуть і розвиваються дуже швидко.
При нестачі вологи приріст черешків гальмується, вони швидко грубіють і мають неприємний смак. У вологі і прохолодні роки ревінь дає соковиті і м'ясисті черешки, що довго не грубіють, на 20-30 днів подовжується період вегетації.
Ревень не вибагливий до світла, його цілком можна розміщувати на затінених ділянках, в міжряддях плодового саду, біля парканів, будівель. Грунт повинен бути легким, родючим, так для розвитку потужного куща потрібна велика кількість поживних речовин.
Ревень добре розмножується шляхом розподілу кореневищ. Його ділять на кілька частин, кратних видимим брунькам на кореневищі. Таке розмноження найчастіше практикується в садах, на присадибних ділянках і особливо при отриманні нових сортів. Цей спосіб дозволяє ретельно вибирати рослини по ранньостиглості, по фарбуванню черешків, вмісту вітамінів. Слід враховувати, що центральні бруньки куща дають квіткові пагони в перший рік, а бічні - на 2-3-й рік після посадки. Цю закономірність слід враховувати під час виборів посадкового матеріалу, відбираючи високопродуктивні кущі з пізнім цвітінням.
РІВЕНЬ: ПОСАДКА І ДОГЛЯД
Місце посадки
Ця рослина тіньовитривала, тому висаджувати її можна в міжряддях дерев. Однак на сонечку, а особливо у легкій півтіні, йому набагато затишніше. Там ревінь росте пишніше: у декоративного, особливо червонолистого, виходить ефектніший колір листових пластинок, а у їстівного черешка виходять особливо смачними, з меншою часткою кислинки.
Ревінь любить полив, але не любить перелив. Надлишок вологи може стати для його коріння великою проблемою. Тому висаджувати його поблизу водойм або в низинах, де часто збирається і застоюється вода, дуже небажано. Якщо ж берег водойми середньої зволоженості, ревінь почуватиметься там цілком комфортно, а естетичне сприйняття від такого розташування лише виграє.
Грунт
До ґрунтів ця рослина вибаглива, вона не може рости на ґрунтах з низьким або дуже високим рН. Тому, якщо ви плануєте вирощувати ревінь, посадка та догляд за ним повинні початися з приведення ґрунту до нейтральності. Для цього кислі ґрунти потрібно вапнувати, а занадто лужні підкислити мінералами, торфом або перегноєм з листя і хвої.
За структурою грунту мають бути пухкі та родючі. Ревінь погано росте на пісковиках та важких глинах.
І остання порада щодо вибору «вдома» для ревеню. На одному місці він може зростати від 10 до 15 років, у той час як пересадку переносить дуже погано. Тому висаджувати рослину потрібно там, де не планується інших робіт, і вона зможе спокійно існувати час, що відміряв йому природою.
Розмноження насінням
Якщо ви хочете завести новий вид ревеню, або у вас на ділянці ще не росте ревінь, вирощування з насіння стане найпростішим способом його розведення.
Зручніше висівати насіння під зиму в пухкий ґрунт або в промерзлі борозенки. У землі вони пройдуть усі необхідні процеси стратифікації і приблизно у квітні благополучно зійдуть.
Також можна проводити посів ранньої весни, коли земля вже встигла трохи прогрітися. Щоб покращити схожість, сортове насіння ревеню потрібно вимочити у воді не менше ніж півдоби. Насіння видових рослин рекомендують попередньо піддати одно-двомісячної стратифікації.
Догляд
Щоб зростав гарний і сильний ревінь, посадка і догляд за ним повинні здійснюватися за деякими правилами. Вони нескладні, полягають у поливі та прополюванні. Під дорослими рослинами бур'янів мало, тому що велике листя затуляє їм світло, а під молодими їх завжди вистачає. Прополка не тільки позбавляє ревінь від небажаних сусідів, а й розпушує навколо нього землю, відкриваючи доступ повітря для коріння. Полегшити догляд за молодими рослинами допоможе мульчування ґрунту органічними матеріалами (торф, компост, перегній) – воно стримає зростання бур'янів та збереже вологу у ґрунті від випаровування.
Вода потрібна ревеню протягом усієї його вегетації, але особливо на початку сезону.
Збір черешків
Їстівною частиною ревеню є черешки. У різних сортів вони можуть бути червоного, рожевого або зеленого кольору, також впливає на колір технологія культивування. Наприклад, без доступу яскравого світла черешки не будуть червоними навіть у червоних сортів. На корисність та врожайність колір черешків не впливає, але знавці стверджують, що зелені черешки врожайніші, а в червоних міститься багато антоціанів, що надають їм таке забарвлення.
У старих черешках накопичується небезпечна щалева кислота, їх не їдять, щоб не зашкодити здоров'ю. Ця ж кислота міститься в корінні і листі ревеню, чому вони вважаються отруйними (виняток - молоді листочки), тоді як застосування кореня ревеню в лікувальних цілях має багатотисячну історію.
Черешки можна збирати все літо, залишаючи на кущі по кілька штук, щоб рослина могла відновлюватися. Оптимальні параметри для їх збору наступні: довжина черешка від 30 см, товщина від 2 до 3 см. Приблизно за місяць до початку холодів збір урожаю припиняють.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Голландія |
- Ціна: 70 ₴