Капуста цвітна різнобарвна насіння Голландія
56 ₴
- Готово до відправки
- Код: 0150
Капуста цвітна різнобарвна насіння Голландія
В упаковці 10 насінин.
Виробництво Голландія
КОЛЬОРОВА КАПУСТА: ПОСАДКА І ДОГЛЯД
Цвітна капуста – це не тільки корисний та смачний овоч, це ще й неймовірно гарна рослина. Різноманітність колірних відтінків не дасть нудьгувати оку, і вирощуючи на стіл смачний овоч, городник подарує собі масу візуального задоволення під час його зростання на грядках,вирощування білої, лілової, кремової і зеленої цвітної капусти потрібно враховувати те що між собою вони відрізняються тільки кольором, агротехніка одна.
Щоб виростити хороші за розміром, кольором і смаком суцвіття, необхідно дотримуватися декількох правил, які допоможуть впоратися навіть городнику-початківцю.
Вперше райдужна цвітна капуста з'явилася в Англії. Британська компанія Syngeta випустила на ринок сорт цвітної капусти - Rainbow Cauliflowers, суцвіття якої пофарбовані в оранжевий, зелений та фіолетовий кольори.
Смак цієї капусти такий самий, як у звичайної цвітної, але вона додає фарб у приготовані страви. Сорт Rainbow Cauliflowers не втрачає свого насиченого забарвлення навіть після приготування.
Представник компанії Ендрю Кокер наголосив, що незвичайні кольори капусти - зовсім не продукт генної інженерії, а результат традиційної селекції, яка зайняла не один десяток років. Так що райдужна капуста – зовсім не ГМО, а екологічно чистий продукт.
Крім естетики, райдужна цвітна капуста має ще одну перевагу: у ній більше корисних речовин, ніж у звичайній.
Наприклад, помаранчевий міститься в 25 разів більше бета-каротину, ніж у білій капусті, що корисно для організму, зокрема, для шкіри.
Гібрид Графіті F1 цікавий тим, що містить йод, який є незамінним при захворюваннях щитовидки. А фіолетовий відтінок у цій капусті дає антоціанін. Ця речовина корисна для профілактики захворювань серця, оскільки сповільнює згортання крові. Також антоціанін відноситься до групи сполук, які мають антиоксидантний ефект і здатні запобігати розвитку ракових клітин. Секрети приготування. При варінні різнокольорової капусти у воду треба додати трохи лимонної кислоти. Приготовлені на пару або в клярі головки будуть яскравішими.
Як виростити
Агротехніка райдужних сортів не відрізняється від вирощування звичайної цвітної капусти. Проте не всім вдається виростити її. Розкриємо деякі тонкощі. Насіння перед посівом обробляють 1%-ним розчином марганцівки (5 г на 0,5 л води), витримують 20 хвилин і промивають. Капусту можна вирощувати через розсаду (насіння висівають вдома наприкінці березня - на початку квітня) або безпосередньо у відкритому грунті (посів наприкінці квітня або на початку травня). Проте вдома розсада росте погано – надто спекотно, сухо та мало світла. Краще сіяти у парник у середині – наприкінці квітня. До моменту посадки в грунт (на початку червня) розсада встигає вирости такою, як треба: не витягується, росте кремезною та міцною.
У Середній смузі найпоширеніший розсадний спосіб. Найкращою вважається розсада 35-45 денного віку. Більш "доросла" розсада, від ранніх посівів, гірше приживається.
Цвітна капуста не любить різких перепадів погоди. Від цього у неї порушується нормальний розвиток, вона довго не зав'язує качан. Щоб згладити вплив погодних умов, досвідчені городники старанно вибирають місце для цвітної капусти. Воно має бути захищеним від вітрів, наприклад перед будинком, парканом або високим кущем. Завдяки цій перешкоді немає протягів. Ділянка обов'язково має бути світлою, тінь категорично заборонена. У той же час, бажано короткочасне затінення капусти в саму спеку - опівдні. Це може бути ковзна тінь від дерева або будівлі. Щоб сховати капусту від полуденних променів, деякі городники спеціально натягують над нею простирадло у вигляді тенту, закріплюючи її на кілочках. При підготовці грядки вносять добрива, найкраще перепрів компост, свіжий гній небажаний. При висадженні розсади в кожну лунку додають трохи вапна, щоб уникнути капустяної кіли. Велику роль відіграє полив. Цвітна капуста не терпить пересушування. Від цього формування головки дуже затримується. Часто полив проводять дощуванням. При цьому змочується тільки верхній шар ґрунту, чого явно замало. Стабільні врожаї за будь-якої погоди отримують ті городники, які поливають капусту під корінь, у лунки або траншеї, ретельно промочуючи ґрунт. Хороші результати дає краплинний полив, а також полив через пляшки, які вкопані поряд із рослинами. Вода відразу потрапляє в коренеживий шар. У спеку сильно нагрівається ґрунт. Це також може спричинити відсутність урожаю. Тому цвітну капусту необхідно мульчувати. Шар мульчі не дає перегріватися корінням. Підживлення вносять кілька разів за сезон. Можна використовувати як мінеральні, і органічні добрива (настій гною чи настій трави з бочки). Колір голівки залежить від сорту та від догляду. Давно помічено, що фарбування кольорів яскравіше, якщо їм вистачає поживних речовин. Адже качан цвітної капусти - не що інше, як щільне суцвіття нерозкритих бутонів. Підживлення мікроелементами (особливо бором) допоможуть виростити яскраві качани, як на картинці!
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Голландія |
Культура | Капуста цвітна |
Тип продукції | Посівний (насіння) |
- Ціна: 56 ₴