Капуста цвітна насіння Голландія
В упаковці 10 насінин
Вирощування цвітної капусти на домашніх городах не так популярне, як вирощування звичайної білокачанної. Причиною такої ситуації більшою мірою є не знання городників про можливість вирощувати таку капусту в умовах з прохолодним кліматом, і небажання морочитися з невідомою рослиною. кількістю різних корисних речовин. Саме тому ми і вирішили якнайкраще ознайомити Вас з її особливостями і навчити вирощувати у власному городі. Не упустимо з уваги і те, яким чином варто доглядати за нею, щоб досягти найвищих показників урожайності.
ГОТУЄМОСЯ ДО ПОСАДКИ КОЛЬОРОВОЇ КАПУСТИ
Що стосується самої цвітної капусти, слід звернути увагу на її корисні властивості. Як відзначають гастроентерологи, вживання в їжу цвітної капусти набагато краще відбивається на діяльності шлунково-кишкового тракту, оскільки вона містить набагато більше корисних речовин, ніж білокачанна, і не призводить до здуття шлунка.
Таким чином, вона рекомендується як дітям, так і людям, які страждають на гастрити, виразки та рефлюкс. Всі ці факти ще раз підтверджують необхідність вирощування такого цінного і смачного овочу на власному городі. Зокрема, температурні умови вирощування такої капусти повинні бути між +15 і +18ºС, оскільки за нижчих температур головки формуються дуже маленькі, втрачають свої смакові якості.
Якщо розсаду заколювати, то у відкритому грунті рослина здатна переносити заморозки навіть до -5 ºС, але все ж таки небезпека для нього залишається досить високою. Також небезпеку для цвітної капусти становлять і високі температури повітря, які поєднуються з високою вологістю. Навіть вже при +25ºС головки рослини можуть призупинитися в зростанні, з часом можуть розпушуватись. Висаджувати розсаду цвітної капусти потрібно тільки на відкриті та освітлені сонцем ділянки. Хоча захист від вітрів також важливий, але при затіненні (або дуже густій посадці рослин), розсада цього виду капусти буде витягуватися, стане менш стійкою до захворювань.
Ще однією особливістю є те, що при довгому світловому дні головки хоча і утворюються набагато швидше, але їх суцвіття також швидше розпадаються на частини. При більш короткому періоді освітлення голівка буде формуватися щільнішою, але при цьому процес цей затягнеться в часі.
Найбільш вимогливий цей вид капусти і особливостям грунту. Зокрема, найкраще це культуру висаджувати у легкі ґрунти, багаті на перегній та з нейтральною кислотністю. Їли кислотна реакція досить висока, ще з осені ґрунт варто проінформувати. Але в будь-якому випадку вносити добрива (органічні і мінеральні) доведеться в ґрунт і самостійно, відразу ж з настанням весняного часу. Як уже згадувалося, цвітна капуста вимагає великої кількості поживних речовин, без яких її зростання буде неможливим. З цієї причини, під час підготовки ґрунту, тобто його перекопування, до нього відразу ж вноситься перегній.
На 1 м² можна вносити до 2 цебер. З мінеральних добрив рекомендується використовувати нітрофоску, близько 2 столових ложок на ту саму площу. Робити дуже широкі грядки не варто, оскільки вони можуть спричинити надлишок вологи. Однак, і при дуже вузьких грядках, слабкій кореневій системі цвітної капусти її може і не вистачати. При підтримці нормальної вологості у такому ґрунті сходи з'являться дуже швидко.
Підготовка насіння цвітної капусти до посіву для подальшого вирощування розсади проводиться таким чином:
- Спочатку, щоб визначити здатність до проростання всіх насіння, рекомендується взяти штук 10 і спробувати проростити на мокрій тканині з постійною підтримкою тепла. Якщо через 5 днів це насіння не проросте, підготовкою до посадки решти можна і не займатися.
- Для підвищення стійкості насіння потрібно на хвилин 10-15 замочити в гарячій воді (температура води не вище 50 ºС). Після цього вони відразу ж остуджуються у холодній воді. Протягом доби насіння потрібно потримати в живильному розчині, який виготовляється з будь-яких мінеральних добрив (можна використовувати нітрофоску, але у невеликих кількостях).
- Вийнявши насіння з розчину, їх потрібно обов'язково промити, трохи просушити і відправити в прохолодне місце, з рівнем температури повітря 1-2 ºС. Це потрібно для загартування насіння, що значно допомагає підвищити їх стійкість до різних захворювань. Після подібних процедур насіння повністю готове до посіву в землю. У відкритий ґрунт висівати їх не варто, оскільки в умовах клімату України цвітна капуста висаджується виключно за допомогою розсади.
Посів насіння цвітної капусти можна розпочинати вже з 5-10 березня. У цей час можна висівати ранні ґатунки. Насіння пізнішого висівається в районі 10-20 березня. У квітні їх можна висівати прямо в ґрунт, але обов'язково вкривати плівкою. У будь-якому випадку враховуйте, що проростає насіння цвітної капусти при температурі не нижче +2-5 ºС. Після того, як насіння вже відправлене в грунт, його утримують при температурі +20-25 ºС, а після сходів – тиждень тримають на +10 ºС. Надалі дуже важливо не допускати підвищення температури вище 20 ºС, що може стати причиною передчасного початку формування головок.
На 14 день після сходів можна проводити пікірування, але щоб це не вплинуло на зростання розсади, температуру можна на 1-2 дні підняти до +21 ºС, після чого понизивши назад до +17 ºС. Висівати цвітну капусту рекомендують не один день, а з періодичністю в 2-3 дні. Це дозволить трохи розтягнути терміни дозрівання її врожаю, завдяки чому Ви зможете довше ласувати свіжими головками капусти, які тільки дозрівають.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Голландія |
Культура | Капуста |
Тип продукції | Посівний (насіння) |
- Ціна: 34 ₴