М'ята лікарське насіння
В упаковці 20 насінин.
Багаторічна кущова рослина з родини губоцвітих, з повзучим коренем, прямостоячим, гіллястим, чотиригранним стеблом та горизонтальними широкими втечами, висотою до 45 см. Цвіте у липні-вересні. Вирощують посівом у відкритий ґрунт та розсадним способом. Використовують наземну частину, що містить ефірні олії, багато каротину, флавоноїди. Препарати м'яти у вигляді м'ятних крапель, настоянки та ін. використовують при захворюваннях дихальних шляхів, шлунка, печінки, невралгії, мігрені, порушеннях серцевої діяльності, високому кров'яному тиску. М'ятний чай також очищує судини, активізує роботу мозку. Напої на основі м'яти благотворно впливають на роботу серця, покращують кровообіг.
Як м'ята діє на шлунок?
Сприятливий вплив на систему травлення
м'ята може запобігати здуттю і розладу шлунка. Нещодавні дослідження також показали, що її екстракт розслаблює органи та полегшує біль та спазми.
Чим корисна м'ята для жіночого організму?
М'яту традиційно прийнято вважати «жіночою» травою. Чай з нею допомагає впоратися з передменструальним синдромом, надає знеболювальну дію під час місячних. Регулярне вживання м'яти сприяє нормалізації гормонального фону при надлишку тестостерону. Тим, хто має проблеми зі сном, фахівці рекомендують випивати кілька чашок чарівного напою на день. Оптимальна кількість – три. Для більшого ефекту в заварку додайте листя меліси та суцвіття лаванди, вони дозволять організму швидше заспокоїтися та розслабитися, поринути у царство Морфея.
М'ята – дуже популярна пряність у кухнях народів світу. Сушене і свіже листя цієї рослини широко використовується в різних галузях домашньої кулінарії та харчової промисловості.
Речовини, корисні в одних випадках, можуть вплинути в інших ситуаціях, так що у м'яти, як у будь-якої іншої рослини, є побічні дії. М'яту не можна застосовувати при:
варикозне розширення вен,
зниженому тиску (т.к. м'ята різко знижує тиск),
індивідуальної нестерпності.
Склад олії
Корисні властивості елементів, що входять до складу олії м'яти:
Ментол - антисептик, що має протизапальні та антибактеріальні властивості. Добре відомий сприятливий вплив ментолу на серцево-судинну систему: зняття тонусу кровоносних судин, стимуляція серцевої діяльності.
Ефіри - органічні сполуки, безбарвна летюча рідина з характерним приємним запахом. Випаровуються разом з ментолом та низкою інших корисних речовин, сприяючи швидкому проникненню в шари епідермісу, кровоносні судини та дихальні шляхи.
Фелландрен - органічна сполука з класу циклічних монотерпенів з гостро-м'ятним ароматом. Затребуваний косметичною та фармацевтичною промисловістю завдяки легкій розчинності в ефірі. Разом з ментолом надає м'яті специфічне, яскраво виражене пахощі.
Пінен – з'єднання з класу біциклічних терпенів із запахом хвої. Є важливим регулятором хімічної комунікації комах.
Піперитон - кетон з характерним камфорно-м'ятним запахом. Одержувана з рослинної сировини, в першу чергу з олії евкаліптів, речовина затребувана в кондитерській та парфумерній промисловості.
Дубильні речовини - складні та різноманітні за складом органічні сполуки. Мають бактерицидні, в'яжучі, протизапальні та кровоспинні властивості.
Флавоноїди - поліфеноли, мають антиоксидантну дію, попереджають розвиток атеросклерозу, знижують ламкість судин, нейтралізують вільні радикали, що з'явилися результатом радіоактивного або ультрафіолетового випромінювання.
Гіркоти – сполуки, що покращують роботу печінки та підшлункової залози, сприяють поліпшенню травлення та запобігають розвитку багатьох шлунково-кишкових захворювань.
- Ціна: 38 ₴