Кріп гігант насіння
В упаковці 25 насінин.
Унікальний сорт кущового кропу з великим листям і густою розеткою. При збиранні врожаю з однієї рослини виходить цілий пучок ніжної запашної зелені. Дуже довго не цвіте, що дає змогу все літо збирати свіжу зелень практично без повторних посівів. Завдяки піднесеній розетці листя не забруднюється під час дощів та його легко прибирати. Маса однієї рослини при збиранні на зелень до 150 г, при збиранні на спеції - 220 г. Посів насіння в ґрунт проводиться наприкінці квітня - на початку травня. Сорт можна вирощувати через розсаду, щоб отримати врожай вже у другій половині травня. Гігант можна сміливо віднести до кущових сортів універсального призначення. Він внесений до Держреєстру як придатний для культивування у будь-якому регіоні України. За дотримання норм агротехніки формує соковиту пухнасту зелень.
Вирощування кропу гігант не принесе особливих труднощів. Насіння сіє навесні, під кінець квітня - на початку травня. Досвідчені садівники не бояться здійснювати підзимовий посів, який дозволяє виростити ранній урожай і потребує мінімального догляду.
Грядку для кропу гігант необхідно підготувати заздалегідь. Важливо вибрати добре освітлену і захищену від поривів вітру ділянку. Грунт перекопують, видаляють бур'яни та сміття, вносять органічні та мінеральні добрива. Безпосередньо перед посадкою на грядках готують борозенки завглибшки 2-4 см з відривом 20 див друг від друга. Землю рясно зволожують.
Насіння гіганта перед висаджуванням замочують у слабкому розчині марганцю і просушують. Багато городників пропускають процедуру замочування і висівають сухе насіння відразу в ґрунт. При посіві зернятка рівномірно розподіляють по борозенках і присипають грунтом. Поливати посіви немає потреби, адже грядка попередньо була зволожена. З метою безпеки ділянку рекомендується накрити агроволокном до появи перших сходів.
Увага! Через 10-14 днів після входів посадки перевіряють на загущеність і за необхідності проріджують. Між кущиками має дотримуватися відстань 10-12 см.
Подальший догляд полягає в регулярному зволоженні грядки, розпушуванні ґрунту та видаленні бур'янів.
Зважаючи на здатність кропу вбирати нітрати, не рекомендується використовувати азотні комплекси для підживлення рослини. При правильній підготовці ґрунту та внесенні добрив до посіву насіння рослині буде достатньо поживних речовин для повноцінного зростання та розвитку.
Збір соковитого кропу можна починати через 30-40 днів після посіву. За кілька годин до зрізання рослину зрошують водою. Для безперервного збору соковитої прянощі насіння висівають із проміжком у 10-15 днів.
Небезпечними для кропу є колонії попелиці. При виявленні шкідника необхідно провести обробку часниковим чи цибулинним настоєм із домішкою господарського мила.
Кріп, гігант – пряна високоврожайна культура. Дотримання правил догляду і цвітіння куща, що запізнилося, дозволяють виручити з рослини близько 200-300 г свіжого соковитого кропу. Його можна використовувати як у свіжому вигляді, так і сушити, заморожувати та додавати зимові заготівлі.
- Ціна: 38 ₴