Мірт молода рослина 20-25 см
Молода рослина в горщику
Мирт - це красива і корисна кімнатна рослина. У наших будинках найчастіше зустрічається мирт звичайний (Myrtus communis) або мирт дрібнолистий (Myrtus microphylla) і виведені на їх основі гібридні сорти. У домашніх умовах мирт виростає зазвичай 60-90 см заввишки. Листя дрібне і соковите, квітки маленькі запашні білого кольору, а плоди пряні, соковиті ягоди темно-синього кольору. Для плодоношення квітки запилюють вручну пензликом. Починає цвісти мирт на початку літа, а з плодів, що визріли, можна використовувати для розмноження насіння. У домашніх умовах мирт звичайний добре розвивається і є досить невибагливою рослиною. Доглядати за миртом не складно, а натомість він приносить у будинок красу та користь.
ОСВІТЛЕННЯ. Для розвитку мирту потрібна достатня кількість яскравого та розсіяного світла, він добре переносить невелику кількість прямих сонячних променів. У пік літньої спеки його все-таки краще притіняти.
Температура. Мірт добре почувається у прохолодних приміщеннях (12-18 градусів) і в приміщеннях зі стандартною кімнатною температурою (20-25 градусів), а взимку, в період спокою, для рясного цвітіння його краще тримати при температурі 7-9 градусів (засклений не опалювальний) балкон). Якщо температура в приміщенні вища, то мирт просто частіше поливають або обприскують, але і якість цвітіння буде гіршою або не зацвіте взагалі.
Субстрат. Для мирту можна приготувати ґрунтову суміш самостійно: беруть по одній частині піску, торфу та перегною та дві частини дернової землі. Також можна вирощувати мирт та в універсальному субстраті.
ПОЛИВ. У догляді мирту важливе місце займає полив. Мірт любить вологу, тому його потрібно регулярно поливати, особливо навесні та влітку. У цей час субстрат необхідно постійно підтримувати у вологому стані, але і переливати мирт не можна. В решту пори року полив скорочують і поливають рослину після просихання верхнього шару ґрунту на 1-2 см.
ПІДГОДУВАННЯ. У весняно-літній період мирт потребує поживних речовин. Під час активного зростання його підгодовують кожні два тижні. Для квітучої форми – добрива для квітучих рослин, для мирта-бонсая – добрива для декоративно-листяних видів. В іншу пору року годувати мирт не варто.
ОБРІЗАННЯ. За допомогою обрізки мирту можна надавати незвичайні та оригінальні форми, наприклад вирощувати подібно бонсаю. Для формування густішої крони у мирта прищипують молоді пагони. Обрізку мирту краще робити навесні, а прищипувати залежно від потреби.
ПЕРЕСАДКА. Молоду рослину потрібно пересаджувати щороку, а дорослі (з 4-х років) кожні 2-3 роки. Сприятливий час – початок весни.
РОЗМНАЖЕННЯ. Мірт розмножують насінням та живцями. Легше і простіше розмножувати мирт живцями.
ХВОРОБИ та ШКІДНИКИ. Регулярний догляд мирту (правильний полив) мінімізує ризик появи хвороб і ураження шкідниками. Дуже рідко мирт вражає попелиця, щитівка або павутинний кліщ. Регулярно оглядайте рослину через лупу і у разі виявлення обробіть мирт мильним розчином (кліщ) або інсектицидом (актелік або актора). Повторюйте обробку щотижня до знищення всіх шкідників. Обробку слід проводити на свіжому повітрі, попередньо закривши плівкою субстрат у горщику.
Цілющі властивості мирту відомі людству дуже давно. Завдяки своїм корисним властивостям мирт користується величезною популярністю та любов'ю, особливо серед жінок. Священне дерево в Стародавній Греції в Північній Європі оберіг для господині будинку. Мірт висаджували під час народження доньки, а в момент її заміжжя прикрашали фату та весільний букет гілочками саме цього деревця. Ефірні олії з листя, кори та квітів мирту застосовують у парфумерії та медицині. Настої та відвари зміцнюють імунітет і лікують багато недуг на початковій стадії. Радянські вчені розробили настоянку мирту, яка добре допомагала для лікування пневмонії, цукрового діабету та хронічного бронхіту. У листя мирту можна загортати м'ясо під час смаження. Гілочка мирту підкидають до дров при запіканні, копченні або приготуванні на грилі м'яса або риби для особливого аромату.
- Ціна: 363 ₴