Метасеквоя найдавніше дерево морозостійке насіння
99 ₴
- Готово до відправки
- Код: 0185
Метасеквоя найдавніше дерево морозостійке насіння
В упаковці 20 насінин.
Метасеквоя розсіченошишкова, або гліптостробусова, найдавніша, китайська (Metasequoia glyptostroboides) – реліктове хвойне листопадне дерево заввишки до 40 м, живе понад 600 років. Крона дорослого дерева широкопірамідальна, часто від самої землі, світла, восени золотисто-жовта або вогненно-жовтогаряча з бронзовим відливом. Чарівно виглядає на фоні вічнозелених хвойників і поблизу водоймища, що відображає гру фарб метасеквої. Щорічний приріст може досягати 1 м, гілки відходять горизонтально, деревина дуже міцна. Стовбур шириною до 2,5 м, біжистий, ніби кручений з канатів, з товстими виступами і глибокими западинами (ялівцевого типу). Кора тонка, червона, що відшаровується вузькими смужками. Хвоя дуже м'яка, молода світло-зелена, наприкінці серпня починає рожевіти, жовтіти або багряніти, опадає разом з молодими пагонами (веткопад) у жовтні – листопаді. Хвоїнки плоскі, довжиною до 3 см, шириною до 2 мм, розташовуються в одній площині, як опахало або перо. На відміну від секвої і таксодія укорочені пагони розташовуються один до одного супротивно, а не на черзі. Шишки дрібні (2,5 см), з хрестоподібним розташуванням луски, на довгих плодоніжках (що також відрізняє метасеквою від інших представників сімейства). Насіння дрібне (5 мм), дископодібне з двома маленькими крильцями. На півночі Середньої смуги не плодоносить, але в 65 років може досягати висоти 14 м і діаметра крони 6 м Метасеквойя китайська – єдиний вид свого роду, що вижив, колись займала величезні території всієї Північної півкулі, включаючи Сибір, Канаду, всю Європу, навіть Гренландію. Ця лісоутворююча порода переважала в лісах у льодовиковий період, що надрукувалося в її невибагливості до умов зростання і високої зимостійкості.
Умови вирощування. З усього сімейства Тисовікових (Taxodiaceae), до якого входять секвойядендрон, кунінгамія, таксодій (тисовик) та інші, метасеквоя – найвитриваліший і морозостійкий вид, витримує температури до -35 ° С, і в цьому готовий позмагатися з гінкго. У відкритому ґрунті метасеквою успішно вирощують аж до Санкт-Петербурга, де вона переносить тривалі морози нижче -30 ° С без укриття з деяким обмерзанням пагонів (рідко можуть з'являтися морозобоїни). Молоді ж рослини можуть страждати від морозів всього -25 ° С, тому, поки рослина не досягне висоти 2 м, його потрібно вкривати. Вегетативний період починається наприкінці квітня – травні, через що молода хвоя може загинути при заморозках, і триває до кінця жовтня – листопада, часто перериваючись першими осінніми заморозками.
Метасея дуже газо- і димостійка, в південних регіонах її можна висаджувати вздовж автомобільних доріг. При цьому рослина терпить будь-які ґрунти та тимчасову сухість ґрунту (на холодних важких глинах страждає). Краще розвивається на родючих слабокислих супісках та суглинках з помірним зволоженням. Не боїться високого стояння ґрунтових вод та весняного підтоплення. Як і для всіх Хвойних, для метасеквої важливий симбіоз з грибами, для утворення мікоризи, завдяки якій у рослини покращується всмоктування поживних речовин із ґрунту. Метасеквоя - світло-і вологолюбна рослина, добре переносить півтінь, найкраще їй підійдуть місця біля південної стіни будинку, паркану, на південному схилі пагорба біля водоймища, ставка. У північних регіонах важливо, щоб у місці зростання цієї рослини не було протягу взимку.
Посадка та догляд. Насіння метасеквої, як у всіх Таксодієвих, у шишках можуть зберігатися десятиліття, поза шишками мають короткий період спокою, і при попаданні в ґрунт проростають вже через пару тижнів. Але перед сівбою бажана 1,5-2 місячна стратифікація. Це збереже насіння до весни, коли світловий день буде більшим і зростання сходів краще, і загартує насіння. Вирощена з насіння, метасеквоя в 5-6 річному віці в середньому досягає 1 м. У цьому віці її приріст близько 30 см.
Метасеквою як дуже рідкісний і цінний вид часто розмножують живцями (бо насіння можна отримати не завжди). Зелені річні та дерев'яні дворічні живці укорінюються (до 75%) при обробці протягом 15-20 годин коренетворними стимуляторами, без обробки практично не вкорінюються. Для укорінення роблять суміш з торфу і піску у співвідношенні 1:2, і процес проводять у теплиці, що не опалюється, при температурі близько +20°С. Коріння з'являється протягом 2 місяців. Причому зелені живці укорінюються краще, а живцювання проводять на початку липня. У першу дві зими живці і насіннєві саджанці потрібно занести в льох, оранжерею, холодильник (місце, де взимку температура тримається +1+10°С).
- Ціна: 99 ₴