Насіння Тамарило Томатне дерево Голландія
66 ₴
- Готово до відправки
- Код: 0440
Насіння Тамарило Томатне дерево Голландія
В пачці 5 насіння
Тамарило ("Томатне дерево" або "Цифомандра бурякова") - тропічна вічнозелена рослина висотою до 2,5 метрів, яка належить до пасльонових. Воно набуло поширення в Перу, а трохи пізніше вирощувати тамарило стали Північна Америка і Нова Зеландія. Сьогодні плоди цього дерева набули широкого поширення завдяки незвичайному, трохи пікантному смаку.
Загальна інформація про тамарило
Зовнішній вигляд. Зовні свіжі тамарило мають схожість зі звичними нам томатами. Розміри цих плодів яйцеподібної форми варіюють у межах 10-15 см завдовжки, а вага становить близько 100-110 грам. Шкірка щільна, блискуча. Колір шкірки цього екзотичного фрукта набуває червоних, жовтих, помаранчевих і навіть фіолетових відтінків. М'якуш – золотисто-рожевий, з чорним тонким і круглим насінням.
Смакові характеристики. У тамарило незвичайний кисло-солодкий смак м'якоті, що нагадує одночасно помідор і маракую з нотками смородини, але при цьому шкірка є твердою і гіркою.
Як є тамарило. Можна очистити плід від шкірки, витягти насіння, і є цілком. А можна розрізати навпіл, і вишкрібати м'якуш ложечкою, вибираючи попутно насіння. У кулінарії тамарило використовують для приготування різних страв, салатів, соусів, заправок та декору.
Як вибрати. Щоб купити стиглий фрукт, слід вибирати тамарило з темнішою шкіркою.
Корисні властивості та вітаміни тамарило
М'якуш тамарило містить такі вітаміни:
Аскорбінова кислота;
вітаміни А, Е, РР та групи В;
залізо;
кальцій;
калій;
магній;
фосфор.
Корисні властивості екзотичного фрукта:
Плоди помідорного дерева мають низьку калорійність, тому придатні для дієтичного харчування;
чудово позначається на зростанні волосся та нігтів;
покращує стан шкіри;
підвищує захисні функції організму;
купити помідорне дерево рекомендується і вагітним жінкам – цей плід містить у складі фолієву кислоту;
здатний налагодити роботу кишківника та шлунково-кишкового тракту;
відновлює об'єм крові;
украй корисний для серця.
Як зберігати тамарило:
Зберігається цей екзотичний фрукт у холодильнику до трьох тижнів. Перед тим, як відправити тамарило в холодильник, рекомендуємо кілька днів потримати його за кімнатної температури. І тут продовжуються терміни безпеки.
Зона морозостійкості: 12а (10°C).
Температура: повинна бути не менше 10 °С. При заморозках (мінус 1-2 ° С) листя дорослих дерев опадає, а молоді гілки гинуть.
Грунт: пухкий, родючий''''' з ХОРОШИМ Дренажем. Для посадки рекомендується використовувати в діжку площею близько 1 -1,5 м ² і висотою до 50 см. Ґрунт необхідно мульчувати. Щоб виростити тамарилове дерево, необхідно 18-24 місяці, причому перші 8 місяців не можна допускати плодоношення, потрібно займатися формуванням крони. Дерево росте та родить близько 5-7 років.
Полив: вимагає достатньо частого поливу, але не слід допускати, щоб вода застоювалася.
Підживлення: Підгодовувати рослину найкраще настоєм коров'яку.
Пересадка: ¦ відбувається 1-2 рази на рік. При пересадці використовую метод перевалки, що доброчинно впливає на рослину та її подальший розвиток.
Розмноження: розмножується насінням або живцями. Насіннєве розмноження не сприяє відтворенню батьківсько-материнських якостей. Але існує такий тамариловий сорт (червоні плоди з чорною м'якіттю), у якого при розмноженні насінням зберігаються батьківські якості. Перед висівом насіння спочатку відмивають від м'якоті, сушать у тіні, а потім з метою прискореного пророщування поміщають на добу в холодильник. Після цього беруть ящик, насипають ґрунт і висаджують насіння тамарилового дерева рядами, що знаходяться на відстані 60 см один від одного. Відстань між насінням – близько 30 см. Перші паростки з'являться через 5-6 днів. При розмноженні ціфомандри за допомогою живців спочатку їх потрібно вкоренити, використовуючи для цього воду або земляний субстрат. Процес укорінення у воді вважають найкращим, тому що її прозорість дозволяє помітити час утворення калюсу та появи опуклості, звідки і з'являтимуться коріння. Цей момент служить сигналом для висадки рослини в ґрунт. Можна скористатися ще й іншим способом вегетативного розмноження. З цією метою беруть плодові тамарилові кущі, обрізають з них пагони, що володіють трьома нирками, і висаджують їх у скляні однолітрові банки, залишаючи над ґрунтом одну нирку. Після поливу та накриття банок іншими банками або прозорим поліетиленом розміщують місткості у теплому місці, захищаючи від потрапляння прямих сонячних променів. З настанням теплої погоди живці, що вкоренилися, разом з грудкою субстрату потрібно висадити на постійне місце. Розмноження за допомогою живців сприяє утворенню повноцінних рослин, які родять у тому ж році, тоді як рослини, отримані за допомогою насіннєвого розмноження, родять через 1,5-2 роки. Для того, щоб тамарилові дерева краще розгалужувалися, їх рекомендують обрізати на висоті близько 1 м. Цю агротехнічну операцію виробляють навесні через рік після першого збору плодів.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Голландія |
Тип продукції | Посівний (насіння) |
Культура | Томат |
Рік врожаю | 2022 |
- Ціна: 66 ₴