Насіння Кіноа Маскарад Голландія
В пачці 10 насінин
Кіноа (квіноа, кінуа, рисова лобода) — корисний, трохи забутий, але наразі все ж досить “модний” злак, який набув особливого поширення серед вегетаріанців. Важливо пам'ятати, що корисна їжа — знайома нам історично, з близьким генетичним кодом. Адже очевидно, що яблуко принесе нам більше користі та сприйметься організмом легше за маракую (особливо людьми, яким характерні харчові алергії). Така ж ситуація і зі злаками. Першими кіноа почали культивувати індійці у гірських районах Південної Америки, ще до поширення кукурудзи, кіноа була однією з найбільш споживаних культур, на якій росли інки. Зараз крупа залишилась популярною у США, країнах Карибського басейну та на батьківщині — у Венесуелі, Чилі, Еквадорі, Колумбії та Болівії.
-
Інки називали кіноа “золотим зерном” і поважали не менше картоплі та кукурудзи, що становили основу їх раціону харчування. Така крупа росте лише на гірських схилах, історично її батьківщиною заведено вважати Анди. Зараз кіноа також вирощують у Гімалаях та на деяких морських побережжях з кліматом, що передбачає великий перепад температур.
-
Правильний варіант назви та вимови — “кінва”, від мови кечуа “kinwa”, пізніше слово поширилось від іспанського “quinoa”.
-
У кіноа містять вітаміни А, групи В, С, Е, а також мікроелементи кальцію, калію, магнію, натрію, фосфору, заліза, марганцю, міді, селену та цинку. Вміст клітковини у кіноа — 7 г/100 г, калорійність — близько 370 ккал/ 100 г
-
За що цінують кіноа дієтологи — за один із найвисоких показників рослинного білка у складі крупи — від 10 до 15 г у склянці продукту, а також високий вміст фолієвої кислоти та клітковини. Така крупа повністю засвоюється організмом.
-
За смаком кіноа схожа на шліфований рис.
-
Кіноа варять як гарнір, а також просто як кашу — самостійну страву, приправлену спеціями або соусом за смаком. Перед приготуванням кіноа дуже важливо добре промити — не відлущені частинки можуть дати гіркуватість, а також не переварити, оскільки крупа швидко розмокає. З борошна кіноа роблять пасту, випікають хліб та готують вітамінні напої.
-
2013 рік проголошено Міжнародним роком кіноа. Виступаючи на 66-й сесії засідання, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що ця сільськогосподарська культура може зробити величезний внесок у забезпечення продовольчої безпеки у світі та досягнення цілей розвитку тисячоліття загалом.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Голландія |
Тривалість життя | Багаторічні |
Тип посадкового матеріалу | Насіння |
- Ціна: 35 ₴